Spichlerz to charakterystyczna budowla znajdująca się w sąsiedztwie Wyspy Biskupiej. Został wzniesiony na przełomie XIX i XX w. w stylu neogotyckim. Jest jednym z najciekawszych zabytków miasta, co potwierdzają liczne ryciny, obrazy i pocztówki, na których się pojawia. Ma cztery kondygnacje i imponujące wymiary – 47,5 na 13 m. Budynek jest nieotynkowany, wysoki dwuspadowy dach pokryto dachówką.
Spichlerz został zbudowany w konstrukcji ryglowej z ceglanym wypełnieniem. Parter budynku wykonano z cegły ceramicznej i osadzono na kamiennym cokole. Elementy drewniane zostały połączone wpustami prostymi lub ukośnymi oraz zamkami z zazębieniem. W narożnikach i pośrodku ścian umieszczono zastrzały, a na konstrukcji widoczne są znaki ciesielskie. Wewnątrz spichlerza zachowały się stropy belkowe oraz dwa rzędy słupów z podciągami.
Po wojnie budynek był użytkowany przez PGR (Państwowe Gospodarstwo Rolne) jako magazyn zboża, wykorzystywano go do 1989 r. Obecnie spichlerz znajduje się w prywatnych rękach, a jego właściciel planuje przeprowadzenie generalnego remontu i adaptację na cele hotelowe. Budynek będzie częścią większego kompleksu obejmującego zabudowania w otoczeniu Wyspy Biskupiej. Obiekt można obecnie oglądać jedynie z zewnątrz, a wejście na jego teren jest zabronione.